بررسی افات زراعی رایج در ایران

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت آشنایی با چگونگی مستند كردن فعالیتهای آموزشی و آیینامه ارزیابی فعالیت های نوآوری (دانش پژوهی) در آموزش علوم پزشکی📂پاورپوینت آفت های کارکنان و مدیران📂پاورپوینت آکوستیک در معماری📂پاورپوینت در مورد آلو📂پاورپوینت آلوئه ورا📂پاورپوینت آلودگی آب ها📂پاورپوینت آلودگی آب📂پاورپوینت آلودگی صوتی Noise Contamination📂پاورپوینت آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن📂پاورپوینت آلودگی های عفونی در آزمایشگاه و راههای کنترل آن📂پاورپوینت آلیاژهای هوا فضا📂پاورپوینت آلیاژهای حافظه دار (SMA)Shap Memory Alloys📂پاورپوینت آمار خسارت علفهای هرز در گندم📂پاورپوینت آمار و روش تحقیق📂پاورپوینت آمار پزشکی📂پاورپوینت آمار در علوم اجتماعی📂پاورپوینت آموزش و اجرای پروژه 5S آراستگی محیط کار📂پاورپوینت کتاب آموزش و پرورش دوره های ابتدایی، راهنمایی تحصیلی و متوسطه احمد صافی📂پاورپوینت آهن زنگ نزن📂پاورپوینت آهن و آهن یاری در دختران دبیرستانی📂پاورپوینت آهن در بدن📂پاورپوینت آیین نامه تاسیس مراكز بهداشت کار در كارگاه ها📂پاورپوینت آیین نامه‌ حفاظتی وسایل‌ حمل‌ و نقل‌ و جابجا كردن مواد و اشیاء در كارگاه ها📂پاورپوینت آژانس حفاظت از محیط زیست امریکا📂پاورپوینت آیین نامه‌ ایمنی كار روی‌ خطوط‌ و تجهیزات‌ برق‌ دار
آفت,افات زراعی|31023993|dzn
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بررسی افات زراعی رایج در ایران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود فایل کامل
در قالب فایل word و متشکل از 31 صفحه قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

بخشی از محتوای فایل دانلودی ::
معرفي آفت
آفت مذكور در مزارع ديم گندم و جو استانهاي همدان، مركزي، اردبيل، زنجان، كرمانشاه، كردستان و فارس مشاهده شده است و علاوه بر اين از ريشه دو گونه علف هرز Boissiera Sp. و Agropyrom Sp. از خانواده گرامينه نيز جمع آوري گرديده است. اين حشره بعد از تفريخ از تخم در روز ريشة گندم (محل پنجه زني) مستقر شده و با تغذيه از شيرة گياهي ميزبان، موجب ضعف بوته ها و مانع پنجه زني و رشد طبيعي آنها مي گردد. كليه بوته هاي آلوده اكثر انشعابات خود را از دست مي دهند. بوته هاي مورد حمله نسبت به بوته هاي سالم از قدرت ريويش فوق العاده كمتري برخوردار بوده و به صورت علفي در آمده و رنگ آنها نيز به تدريج به زردي مي گرايد به نحوي كه بوته هاي آلوده در مزارع به سهولت قابل تشخيص مي باشند. اغلب بوته هاي آلوده به مرحله بارورري و خوشه دهي نمي رسند و بوته هائي كه به اين مرحله مي رسند اولاً طول آنها بسيار كمتر از بوته هاي سالم بوده و ثانياً پنجه زني آنها نيز به مراتب كمتر از بوته هاي سالم مي باشد.